למה טניס הוא ספורט מדהים

אנשים ברחבי העולם כולו משחקים טניס. רובם עושים זאת בתור תחביב וחלקם עושה זאת לפרנסתם, אך נשאלת השאלה: מדוע כל כך הרבה אנשים מקדישים חלק ניכר מזמנם למשחק המרתק הזה? ובנוסף על כך, כיצד ייתכן שלעומת ענפי ספורט אחרים, העוסקים בטניס ממשיכים לעשות זאת אפילו בהגיעם לגיל שבו אנשים בדרך כלל מפסיקים לעסוק בספורט? ובכן, ניתן לענות על שתי שאלות חשובות אלה בתשובה אחת: משחק הטניס טומן בחובו קשת רחבה ומגוונת של יתרונות עבור מי שבוחר להקדיש לו את זמנו. במאמר זה אנו לוקחים את התשובה הקצרה הזאת ומפרטים אותה, כך שגם אתם תוכלו לדעת מהו סוד הקדם של ענף הספורט, שהפך להיות גם תחביב, שמושך אליו אינספור אנשים מרחבי העולם כולו.

אז מהם היתרונות של טניס?
רצון מתמיד להשתפר
טניס הוא משחק תחרותי שבו על האדם להסתמך על עצמו, ואך ורק על עצמו (אלא אם כן מדובר על משחק זוגות) אין את מי להאשים, אין על מי לסמוך ואי אפשר לבוא לאף אחד בתלונות מלבד עצמך, כמו שפיט סמפרס אמר פעם לפני תחרות גדולה כאשר הוא היה 1 בעולם:

.It’s one-on-one out there, man. There ain’t no hiding”

“I can’t pass the ball

בנוסף על כך, מדובר על משחק מורכב שתמיד דוחף את מי שעוסק בו להתקדם ולהשתפר. בין אם זה הכושר הגופני, חבטת ההגשה, חבטות הקרקע (פורהנד ובקהנד) חבטות מסובבת או אינספור גורמים אחרים שניתן לשפר במהלך האימונים, ההתמקצעות בטניס היא תהליך בלתי נגמר. כמובן שרצון מתמיד להשתפר בענף הטניס גולש גם לתחומים אחרים, ואתם כבר יכולים לדמיין איך זה משפיע לאנשים על החיים האישיים.

אתגר מנטאלי
בניגוד לחלק ניכר מענפי ספורט אחרים, שאינם דורשים הרבה יצירתיות או מחשבה, ואף יכולים לשעמם תוך זמן קצר, משחק הטניס דורש מהשחקן להפגין ביצועים מרשימים הן מבחינה גופנית והן מבחינה שכלית. כאשר משחקים טניס, צריך לעשות הרבה יותר מאשר רק לחבוט בכדור בעוצמה, יש לתכנן אסטרטגיות, לצפות מהלכים מראש, לשמור על קור רוח (“פוקר פייס”) ללמוד את עצמך ואת האוייב (היריב) ועוד הרבה. כנראה שמסיבה זו יש אשר מכנים את משחק הטניס כמקבילה הספורטיבית של שחמט.

אתגר גופני
הבה נודה באמת, גם אם יש לכם את הכישורים האסטרטגיים של נפוליאון, קרוב לוודאי שזה לא יספיק לכם כדי לנצח במשחק טניס מול יריב הגון. בטח שלא אם יש לכם את הנתונים הגופניים של נפוליאון… ומפני שאין אף אחד במגרש שיכול לגבות אתכם במקרה של טעות, כל האחריות מוטלת עליכם, ופירוש הדבר שאתם צריכים להתרוצץ מפינה לפינה ברחבי המגרש, לחבוט אינספור חבטות במהלך המשחק וכמובן להזיע הרבה. מדובר על משחק תובעני למדי מבחינה גופנית (לאלו שכבר משחקים אותו ברמה מתקדמת ויותר) , ואם אתם מעוניינים לשפר את הכושר הגופני שלכם תוך זמן קצר, טניס הוא בהחלט המשחק עבורכם.

טניס משפר כישורים חברתיים
כפי שצוין קודם לכם, אנשים רבים משחקים טניס כתחביב או כעיסוק מקצועי, לכן קרוב לוודאי שלא תהיה לכם בעיה למצוא עם מי לשחק ועל הדרך להכיר כמה חברים חדשים. מגרשי טניס תמיד עמוסים בשחקנים בגילאים שונים וברמות שונות, ככה שכל אחד יכול למצוא את החברה שמתאימה לו. אז אם אתם מחפשים ספורט שיעזור לכם גם לשפר את חיי החברה שלכם, אנו בטוחים שבמהלך כל האימונים והמשחקים אתם תצליחו לרכוש כמה חברים למגרש ומעבר לו.

חבטה אחת שווה אלף מילים

סגירת תפריט